Informacje

2019-04-04 16:48

B. B. & B. B. ?

Jak rozszyfrować skrót B. B. & B. B.? W kontekście zbliżającego się PLATINUM 3. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza tajemnica czterech kolejnych liter "B" znajduje zgoła zaskakujące rozwiązanie.

Andrzej Garycki, zastępca dyrektora imprezy do spraw organizacyjnych: - Przygotowaliśmy dla sympatyków sportu samochodowego miłą niespodziankę. Otóż gość specjalny Memoriału, francuski trzykrotny mistrz Polski Bryan Bouffier będzie kierował repliką Forda Sierry RS Cosworth Mariana Bublewicza z sezonów 1991 i 1992, zaś fotel pilota zajmie córka Mariana, Beata Bublewicz, która jest jednym z patronów naszych zawodów.

W sobotnie południe czerwona Sierra RS Cosworth z Bryanem Bouffier i Beatą Bublewicz wyruszy z Wieliczki i przez Rondo Janusza Kuliga w Gdowie dojedzie na przerwę komasacyjną w Łapanowie, a potem z powrotem do Wieliczki. W sobotni wieczór załoga będzie uczestniczyć w wieczornych odcinkach specjalnych Wieliczka Rynek 1 i 2, zaś w niedzielę – w odcinkach specjalnych Solne Miasto 1 i 2. Tylnonapędowy Ford Sierra RS Cosworth został zbudowany przez Marka Sudera, właściciela unikatowej kolekcji replik samochodów rajdowych, z których korzystali niezapomniani Marian Bublewicz i Janusz Kulig.

    wszystkie wiadomości

    Created & Powered by TopRally.pl