Informacje

2019-04-04 08:00

"Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu" - nowe wydanie

Ten rok przyniósł dwie ważne rocznice, związane z niezapomnianym Januszem Kuligiem. Po pierwsze 13 lutego minęło 15 lat od jego tragicznej śmierci. Po wtóre 19 października przypadnie 50 rocznica urodzin Janusza. Te fakty skłoniły AKDP do wznowienia książki "Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu", która niedawno wyszła z druku. Składają się na nią wspomnienia o Januszu, snute nie tylko przez jego najbliższych przyjaciół i współpracowników, ale także jego sportowych rywali oraz dziennikarzy – wyjaśnia Aleksander Żyzny, prezes Auto Klubu Dziennikarzy Polskich.

red. Aleksander Żyzny - Książka jest szóstym tomem serii wydawniczej „Biblioteka Auto Klubu Dziennikarzy Polskich”. To druga edycja dawno już wyczerpanej książki, po raz pierwszy wydanej w 2005 r., więc krótko po tragicznej śmierci legendy polskich rajdów. Jest znacznie zmieniona i rozszerzona w porównaniu z wydaniem sprzed parunastu lat, oprócz zupełnie nowych rozdziałów zawiera liczne nigdy jeszcze niepublikowane fotografie. Warto było wznowić „Ostatni przejazd…” nie tylko z uwagi na przypadające w tym roku rocznice związane z Januszem – zauważa red. Aleksander Żyzny.

Janusz Kulig był utytułowanym kierowcą rajdowym i świetnym sportowcem, ale również człowiekiem wielkiej przyzwoitości, życiowym wzorcem dla całego pokolenia rajdowców. Jest także otoczonym wyjątkowym kultem ze strony sympatyków sportu samochodowego. Ufam, że nasza książka trafia w zainteresowania kibiców rajdowych i w ten sposób przyczynia się do utrwalenia dorobku Janusza Kuliga i pamięci o nim.

Przy okazji PLATINUM 3. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza książka „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu” będzie dostępna w punktach sprzedaży w węzłowych miejscach zawodów (m.in. w parku serwisowym na dawnym dworcu autobusowym w Wieliczce). Kto zaś nie wybiera się na trasę wielickiej imprezy, może kupić tę starannie wydaną książkę (144 strony, twarda lakierowana okładka, cena 40 zł) u wydawcy.

Szczegółowe informacje i zamówienia: Auto Klub Dziennikarzy Polskich, 00-366 Warszawa, Foksal 3/5, tel. 602 372 926, autoklub01@gmail.com.

    wszystkie wiadomości

    Created & Powered by TopRally.pl