Informacje

2019-03-25 20:32

Sporo nowości w Memoriale

Tegoroczna edycja Platinum 3. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza przynosi sporo nowości w stosunku do wcześniejszych imprez z tego cyklu.

Andrzej Garycki, zastępca dyrektora zawodów do spraw organizacyjnych: - Po pierwsze zmodyfikowany został układ trasy, w której poza tradycyjnymi próbami w samej Wieliczce będą też rozegrane klasyczne odcinki specjalne w rejonie Gdowa, Łapanowa i Raciechowic. I po drugie – bardzo atrakcyjna będzie lista naszych gości.

Już zapowiedzieliśmy w mediach udział Krzysztofa Hołowczyca i Macieja Wisławskiego, załogę mistrzów Europy z roku 1997, która w pokazowych jazdach zaprezentuje się w Subaru Imprezie 555. Za sprawą sponsoringu spółki Orlen Oil gościem specjalnym Platinum 3. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza będzie as zespołu Orlen Team, Jakub Przygoński.

Ale na tym jeszcze nie koniec. Na Memoriał przybędą też specjalni goście zagraniczni. Z Francji przyjedzie Bryan Bouffier, trzykrotny mistrz Polski (2007, 2008, 2009), mistrz Francji na asfaltach (2010), w Rajdzie Monte Carlo zwycięzca w roku 2011 i drugi w RMC 2014. Podobnie jak przed rokiem, powitamy w Wieliczce Piotra Fetelę (na zdjęciu), czołowego kierowcę rajdowych mistrzostw Stanów Zjednoczonych, pochodzącego ze Szczucina na Powiślu Tarnowskim. Ze słowackiego Popradu przyjedzie do nas Emil Horniaczek, były pilot Janusza Kuliga. Jak z tego widać, podczas Platinum 3. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza nie zabraknie atrakcji.

    wszystkie wiadomości

    Created & Powered by TopRally.pl