Informacje

2018-04-06 22:39
Dwa razy po 32 załogi w Memoriale i HRSMP
Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego, przekazała w imieniu organizatorów informację, że podczas odbioru administracyjnego wydano dokumenty dla 32 załóg, zgłoszonych do PLATINUM 2. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza oraz dla również 32 załóg, które będą rywalizować w MOTUL 1. rundzie Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W stosunku do list zgłoszeń zabrakło załóg Drabik/Marciniak i Borkowski/Grzywaczewski, które miały startować w konkurencji PLATINUM 2. Rajdu Memoriału.

Tymczasem o wielką niespodziankę postarał się Marcin Derewońko, wiceprezes do spraw sportu Olsztyńskiego Klubu Motorowego i właściciel wiernej repliki Poloneza 2000, którym Marian Bublewicz startował w barwach Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Samochodów Osobowych/FSO Sport. Marcin Derewońko wraz ze swym zespołem i wspaniale odtworzonym rajdowym Polonezem po całonocnej podróży z Olsztyna zawitał w piątek do Łapanowa, skąd pochodził Janusz Kulig. Olsztynianie odwiedzili tam rodziców Janusza, państwa Helenę i Jana Kuligów. Wspólnie wybrali się do mogiły Janusza na łapanowskim cmentarzu, byli również w gimnazjum, noszącym imię Janusza. Towarzyszył im Andrzej Garycki, wicedyrektor Memoriału do spraw organizacyjnych.

Wizyta Marcina Derewońki przypomina o niedawno obchodzonej 25. rocznicy tragicznej śmierci Mariana Bublewicza na odcinku specjalnym "Orłowiec - Złoty Stok" podczas Zimowego Rajdu Dolnośląskiego 1993. Żółty Polonez 2000 z dawnymi tablicami rejestracyjnymi WAS 732P będzie jeździć po trasie memoriałowych prób sportowych, przypominając wspaniałą postać jednego z patronów wielickich zawodów. Oczywiście nie zabraknie również zbudowanej z inicjatywy krakowianina Marka Handwerkera repliki Forda Focusa WRC, którym startował Janusz Kulig.
wszystkie wiadomości

Created & Powered by TopRally.pl