Informacje

2018-03-29 12:57
66 załóg w Memoriale
W pierwszy weekend po Świętach Wielkiej Nocy zostanie rozegrany w Wieliczce PLATINUM 2. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, wyznaczony na 6-8 kwietnia.

Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego - Termin zgłoszeń upłynął 25 marca. Wpłynęło łącznie 66 zgłoszeń, z czego 34 do PLATINUM 2. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, zaś 24 do MOTUL 1. rundy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a do tego jeszcze dodatkowo 8 załóg, które trasę 1. rundy HRSMP przejadą bez pomiaru czasu.

Prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor wielickich zawodów, Paweł Owczyński: - Jesteśmy zadowoleni z tej wysokiej – jak na początek sezonu – frekwencji. Cieszymy się zwłaszcza z zapowiedzianego startu zawodników z krajowej czołówki. W Wieliczce ujrzymy m.in. zwycięzca ubiegłorocznego Memoriału Waldemara Kluzę – mistrza Polski GSMP 2017, Filipa Nivette’a – mistrza Polski RSMP 2017, zwycięzcę Memoriału w 2016 Mateusza Lisowskiego. Będzie sporo załóg z czołówki GSMP i RSMP 2017, na trasie rajdu zobaczymy też zawodnika z Ukrainy Yurija Protasowa. Z kolei do MOTUL 1. rundy HRSMP zgłosiło się wielu czołowych zawodników zeszłorocznej edycji HRSMP.

Wielkanocny poniedziałek 2 kwietnia przyniesie oficjalną publikację obu list zgłoszeń na memoriałowej stronie www.superos.pl – dodaje Paweł Owczyński.
wszystkie wiadomości

Created & Powered by TopRally.pl