Informacje

2024-04-09 14:40

Zapraszamy do Wieliczki

Wieliczka dziś to miasto przyjazne mieszkańcom i turystom, odwiedzającym znaną na całym świecie kopalnię soli - wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podobnie jak Zamek Żupny, który przez lata był siedzibą zarządu Żupy.

Czas wolny można spędzać bardzo aktywnie. W ostatnich latach w Wieliczce do użytku oddano wiele nowych obiektów rekreacyjno-sportowych, takich jak: Centrum Solne Miasto, tężnia solankowa, Arena Lekko-atletyczna, Miasteczko Rowerowe, Szkoła Mistrzostwa Sportowego czy Wielicka Mediateka. Miasto wspiera także liczne wydarzenia, artystyczny ruch amatorski i drużyny sportowe.
Już od wielu lat u progu wiosny ulice Wieliczki zamieniają się w trasy, na których odbywa się wyjątkowy wyścig samochodów rajdowych pod nazwą „Memoriał im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza”. Intencją tych zawodów jest uczczenie pamięci dwóch wybitnych rajdowców, którzy wnieśli ogromne zasługi dla polskiego sportu samochodowego.

- Serdecznie zapraszam kibiców sportów motorowych do wizyty w Wieliczce podczas tegorocznego memoriału, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia, by podziwiać naj-wyższej klasy rywalizację sportową i piękne rajdowe auta prowadzone przez znanych ludzi. Jestem przekonany, że zmagania załóg startujących w wyścigu dostarczą kibicom niezapomnianych wrażeń, a piękno naszego miasta i liczne atrakcje, które w nim można zobaczyć, zachęcą do częstych odwiedzin - zaprasza Artur Kozioł Burmistrz Wieliczki.

    wszystkie wiadomości

    Created & Powered by TopRally.pl