Informacje

2022-04-04 08:35

Wielicki Memoriał dla Miko Marczyka

Rajdowi mistrzowie Polski 2019 i 2021 pewnie zwyciężyli w rozgrywanym 1 - 3 kwietnia Platinum 6 Rajdzie memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Załoga Orlen Teamu – Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally 2 EVO) wygrali dziewięć z dziesięciu odcinków specjalnych rajdu. Aż o 2:05.1 wyprzedzili drugą na mecie załogę Andrzej Szepieniec / Jarosław Zawadzki (Mitsubishi Lancer) i o 2:31.2 Michała Tochowicza, pilotowanego przez Piotra Białowąsa(Hyundai I20 R5).

W sobotę 2.04 na starcie powtarzanego dwukrotnie odcinka Specjalnego w Węgrzcach Wielkich k. Wieliczki, stanęło 38 załóg. Oba przejazdy padły łupem załogi Orlen Teamu. Sytuacja gwałtownie zmieniła wieczorem; tłumy kibiców czekały na dwa przejazdy rozgrywanego w centrum Wieliczki odcinka nocnego. Zaczął padać gęstniejący mokry śnieg, kostka brukowa pokrywająca wielickie uliczki stawała się coraz bardziej śliska. Jadące na początku wieczornej stawki załogi samochodów z klasy 1 z najmniejszymi silnikami) pokonywały trasę w znacznie lepszych warunkach niż najmocniejsze auta z klasy 3. Prowadzenie na OS objęła załoga Mateusz Gołek/Mchał Jurgała (Ford Fiesta), w Wieliczce zapachniało sensacją: . najlepszy wynik załogi z klasy 3 to dopiero 10 miejsce! Jednak w drugim nocnym przejeździe tego odcinka Marczyk z Gospodarczykiem pokazali swoją klasę, pewnie go wygrywając.

W niedzielę rozegrano 6 odcinków specjalnych – trzy w Brzegach i trzy w Węgrzcach Wielkich. Wszystkie padły łupem załogi Orlen Teamu, Za plecami Marczyka trwała wyrównana walka o miejsca na podium klasyfikacji generalnej zawodów. W czołówce zmieniali się miejscami Sebastian Stec/ Michał Sowa (Ford Fiesta Proto), Waldemar Kluza / Adam Gładysz (Mitsubishi Lancer) i Tochowicz z Białowąsem. Na przedostatnim OS awaria wyeliminowała Steca, trzy samochody wypadły z trasy.

Na najwyższym stopniu podium Memoriału stawały także załogi, które wygrały w swoich klasach. W kl. 1 najszybsi okazali się Mateusz Gołek z Michałem Jurgałą (Ford Fiesta), w kl. 2 tryumfowali Wiesław Bąk z Marcinem Drewniakiem (Opel Corsa) zaś w kl. 3 Marczyk / Gospodarczyk.

Podczas Memoriału tradycyjnie prowadzono także klasyfikację aut historycznych, których sporo pojawiło się także w tym roku. Dominowały rozmaite wersje Fordów Sierra Cosworth, w barwach, w których startował Marian Bublewicz. Adebiutowała precyzyjnie odtworzona replika Opla Kadetta, w którym startował Bublewicz z pilotem Januszem Wojtyną, W klasie 2 historycznej najszybciej pojechali Marek Suder pilotowany przez Marcina Kowalika (Ford Sierra Cosworth 4 x 4), zaś w kl. 2 hist. puchary za wygraną odebrali Michał Szerla z Grzegorzem Ślęczką.

wszystkie wiadomości

Created & Powered by TopRally.pl