Informacje

2022-03-31 08:00

Memoriałowe wydanie magazynu SuperOes

Organizatorzy PLATINUM 6. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (Wieliczka, 1-3 kwietnia 2022) przygotowali dla uczestników i widzów tej imprezy ilustrowany informator. To już 48 numer magazynu sportu samochodowego „SuperOes”, zawierający podstawowe dane imprezy (w tym harmonogram i mapy poszczególnych prób sportowych), ale poświęcony także patronom Memoriału – Januszowi Kuligowi i Marianowi Bublewiczowi. „SuperOes” nr 48 odnosi się również w dużej mierze do nowej sytuacji w światowym sporcie samochodowym, wynikającej z agresji Rosji na Ukrainę. Informator przypomina też o działalności Wołyńskiego Klubu Automobilowego, powołanego w Łucku w 1929 roku, który w wolnej Ukrainie wznowił swą działalność i liczy na wsparcie Polski dla ukraińskiej walki z Rosją.

- Z wydawcą magazynu „SuperOes” współpracujemy już od roku 2010; wtedy wspólnie przygotowaliśmy pierwszy informator, poświęcony 4. Memoriałowi Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, rozegranemu 28 lutego 2010. Ta kilkunastoletnia wspólna działalność sprawiła, że i uczestnicy wielickich zawodów, i kibice sportu samochodowego corocznie otrzymują wartościową pamiątkę, a zarazem dokumentację kolejnych Memoriałów. Jest to także działalność, popularyzująca sport samochodowy – zauważa Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

Informatory „SuperOes” są – jak zawsze – kolportowane bezpłatnie w węzłowych punktach trasy PLATINUM 6. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, w tym w parku serwisowym przy ul. Dembowskiego w Wieliczce. Zachęcamy publiczność do sięgnięcia po te informatory.

- Ważne, że będziemy przeprowadzać relację online z trzech niedzielnych odcinków Brzegi – tę transmisję zapewni firma UMA. Także Motowizja przekaże w swym programie jeden z odcinków w Brzegach. Wyniki online będzie można śledzić na stronie rajdu. To będzie niewątpliwa atrakcja dla wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli osobiście przybyć na wielickie zawody. Ale i tak liczymy na liczny udział publiczności, bo impreza zapowiada się bardzo atrakcyjnie i ma wyjątkowo mocną obsadę. Zarazem do wszystkich widzów kierujemy ważny apel o zachowanie wszelkich środków ostrożności w miejscach, położonych przy próbach sportowych. Ta prośba obejmuje też roztoczenie opieki przez polskich kibiców nad naszymi gośćmi z Ukrainy, którzy niewątpliwie licznie przybędą na Rajd Memoriał, jest ich bowiem bardzo wielu nie tylko w pobliskim Krakowie, ale i w samej Wieliczce, która teraz stała się „małym Lwowem”. Zatem raz jeszcze apel do polskich kibiców – otoczmy naszych gości serdeczną opieką i wspólnie czuwajmy nad ich bezpieczeństwem – uzupełnia Małgorzata Dybczyk, dyrektor tegorocznego Memoriału.

    wszystkie wiadomości

    Created & Powered by TopRally.pl