Informacje

2022-03-03 16:40

Opublikowany regulamin, program i harmonogram Memoriału

- Zapisany w kalendarzu RSMP na 1-3 kwietnia Rajd Nadwiślański nie dojdzie do skutku w tym terminie. Automobilklub Krakowski skorzystał ze sposobności, by naszą wielicką imprezę rozegrać nie w zaplanowanym początkowo czasie 26-27 marca, ale w ten zwolniony przez Rajd Nadwiślański następny weekend, więc w dniach 1-3 kwietnia. Od środy 2 marca jest już otwarta lista zgłoszeń do PLATINUM 6. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – podaje Małgorzata Dybczyk, dyrektor rajdu i zarazem sekretarz Automobilklubu Krakowskiego.

- Na stronie Memoriału www.superos.pl publikujemy regulamin, program i harmonogram imprezy. Najważniejsze fakty to całkowity dystans zawodów 136,10 km, w tym 34,65 km dziesięciu łącznie prób sportowych oraz 101,45 km dojazdów. Od sobotniego poranka 2 kwietnia 2022 poprowadzimy zapoznanie z trasą, zaś w południe po starcie z parku serwisowego przy ul. Dembowskiego w Wieliczce załogi pojadą na dwukrotnie rozgrywany odcinek Węgrzce Wielkie (3,82 km). Od 19-tej załogi dwa razy pokonają OS Wieliczka-Rynek (2,03 km), wiodący wśród malowniczych zaułków w samym sercu Wieliczki. W niedzielę będzie aż sześć prób sportowych: przejeżdżanych po trzy razy prób w Brzegach (5,09 km) oraz w Węgrzcach Wielkich (skonfigurowanych w niedzielę na dystansie 2,56 km). Meta PLATINUM 6. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza jest przewidziana w strefie serwisowej przy ul. Dembowskiego od 13:46, zaś uroczyste zakończenie rozpocznie się o 15:45 w sąsiednim budynku wielickiego dworca autobusowego – dodaje Paweł Owczyński, dyrektor sportowy zawodów oraz prezes Automobilklubu Krakowskiego.

Od pierwszej memoriałowej edycji, rozegranej w Wieliczce w roku 2007, walnej pomocy organizatorom zawsze udzielają władze miejsko-gminne i powiatowe, a także liczne wielickie instytucje i służby.

wszystkie wiadomości

Created & Powered by TopRally.pl