Informacje

2022-02-11 10:06

Zmiana terminu Memoriału na kwietniowy

Dopiero co 9 lutego ogłosiliśmy termin PLATINUM 6. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, a dziś zmieniamy tę datę. Powodem jest informacja, że zapisany w kalendarzu RSMP na 1-3 kwietnia Rajd Nadwiślański nie dojdzie do skutku w tym terminie. To otwiera przed Automobilklubem Krakowskim bardzo korzystną okazję, aby wielicką imprezę rozegrać nie w pierwotnie podanym czasie 26-27 marca, ale w następny weekend, czyli w dniach 1-3 kwietnia, zwolnionych przez Rajd Nadwiślański – deklaruje Małgorzata Dybczyk, dyrektor rajdu i zarazem sekretarz Automobilklubu Krakowskiego.

- Nie zmienia się fakt, że po zimowej przerwie międzysezonowej to będzie pierwsza w tegorocznym terminarzu duża impreza o ogólnopolskich charakterze. Liczymy na znaczne zainteresowanie ze strony zawodników z różnych dyscyplin sportu samochodowego, a nie tylko załóg rajdowych – zapowiada Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i dyrektor sportowy zawodów.

- Oczywiście bazą zawodów pozostanie Wieliczka, gdzie od lat mamy sprzyjający klimat dla tej imprezy – pod tym względem nic się nie zmienia. Władze miasta, gminy i powiatu oraz instytucje z tego terenu walnie nas wspierają, za co z góry składamy podziękowania. Mogę ujawnić, że w programie PLATINUM 6 Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza rozegranych zostanie 10 odcinków specjalnych o łącznej długości 35 km, w tym tradycyjny sobotni odcinek nocny Wieliczka Rynek – dodaje Małgorzata Dybczyk.

Przypomnijmy, że pierwsze zawody, upamiętniające wielkich i tragicznie zmarłych polskich kierowców, zostały rozegrane w Wieliczce w roku 2007. Co prawda ostatnie lata przyniosły covidowe perturbacje, ale Automobilklub Krakowski prowadzi znacznie już zaawansowane przygotowania do rozegrania niebawem kolejnej edycji pod nazwą PLATINUM 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

    wszystkie wiadomości

    Created & Powered by TopRally.pl