Informacje

2022-02-09 10:03

Dwudniowy Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Pierwsze zawody, upamiętniające wielkich i tragicznie zmarłych polskich kierowców, zostały rozegrane w Wieliczce w roku 2007. Ostatnie lata przyniosły covidowe perturbacje, ale Automobilklub Krakowski czyni zaawansowane już przygotowania do rozegrania niebawem kolejnej, już szóstej edycji pod nazwą PLATINUM 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

- To będą dwudniowe zawody, które zostały wpisane do kalendarza sportowego na 26 i 27 marca. Ten termin sprawia, że po zimowej przerwie międzysezonowej to będzie pierwsza w tegorocznym terminarzu duża impreza o ogólnopolskich charakterze. Liczymy na znaczne zainteresowanie ze strony zawodników z różnych dyscyplin sportu samochodowego, nie tylko załóg rajdowych – zapowiada Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor sportowy zawodów.

- Oczywiście bazą zawodów będzie Wieliczka, gdzie od lat mamy sprzyjający klimat dla tej imprezy. Władze miasta, gminy i powiatu oraz instytucje z tego terenu walnie nas wspierają, za co z góry składamy podziękowania. Mogę ujawnić, że w programie Platinum 6 Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza rozegranych zostanie 10 odcinków specjalnych na o łącznej długości 35 km, w tym tradycyjny sobotni odcinek nocny Wieliczka Rynek – deklaruje Małgorzata Dybczyk, sekretarz Automobilklubu Krakowskiego oraz dyrektor rajdu.

    wszystkie wiadomości

    Created & Powered by TopRally.pl