Informacje

2021-05-01 15:42

Zmiana terminu Memoriału na 9 maja

Automobilklub Krakowski zmienił datę PLATINUM 5. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Nowy termin opiewa na niedzielę 9 maja.

Nie mieliśmy wyjścia – w obliczu sytuacji epidemiologicznej, tak bardzo trudnej dla służby zdrowia, musieliśmy dostosować się do zaostrzonych rygorów sanitarnych i podjęliśmy jedynie słuszną decyzję o przełożeniu imprezy z 11 kwietnia na termin o cztery tygodnie późniejszy – tłumaczy Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor zawodów.

Mając teraz wszelkie wymagane zgody na rozegranie zawodów, nie wprowadzamy zmian co do harmonogramu imprezy, a w szczególności do trasy rajdu, która ma się składać z przejeżdżanych trzykrotnie dwóch odcinków specjalnych. Jeden z oesów na Polach Papieskich w Brzegach koło Wieliczki będzie mieć długość 5,09 km i taki sam przebieg, jak w naszym październikowym rallysprincie. Druga próba sportowa (2,92 km) będzie wytyczona na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Suma kilometrów oesowych wynosi 24,03 km – przypomina prezes Automobilklubu Krakowskiego Paweł Owczyński.

Organizatorzy zaznaczają, że termin składania zgłoszeń upłynie już o północy z niedzieli 2 maja na poniedziałek 3 maja. Na ten moment aktualność swoich zgłoszeń potwierdziła większość tych, którzy planowali start w Memoriale w terminie kwietniowym – acz nie wszyscy, bo kilku zawodników wyraziło wolę udziału w Rajdzie Głubczyckim, rozgrywanym w tym samym terminie, co PLATINUM 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Ale za to pojawiły się zgłoszenia innych zawodników i w tej sytuacji Automobilklub Krakowski liczy na start ponad 30 załóg.

Ze względu na ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne zawody nie będą niestety dostępne dla publiczności – lecz będzie z nich przeprowadzona transmisja on-line. I na koniec ważna informacja, dotycząca mediów. Organizatorzy z tych samych powodów nie przewidują powołania biura prasowego imprezy. W związku z tym dziennikarzom czy fotoreporterom nie będą wydawane akredytacje prasowe.

    wszystkie wiadomości

    Created & Powered by TopRally.pl