Informacje

2020-02-19 15:40

Sześć tygodni do PLATINUM 4. Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Na sześć tygodni przed terminem wielickiego PLATINUM 4. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, Automobilklub Krakowski podał kolejne szczegóły tej imprezy, która otwiera tegoroczny ogólnopolski sezon sportu samochodowego.

- Z zadowoleniem potwierdzamy, że tytularnym sponsorem Memoriału będzie olejowa marka Platinum. To renomowany partner, który bardzo intensywnie wspiera wyczynowy automobilizm w naszym kraju – informuje Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor zawodów w Wieliczce.

- Tę imprezę zorganizujemy już po raz 14 wspólnie z władzami miasta i gminy Wieliczka oraz powiatu wielickiego. Do naszych działań bardzo życzliwie włączyły się również władze gminy Gdów w powiecie wielickim i gminy Łapanów w powiecie bocheńskim. Ten skład naszych partnerów determinuje obszar, na którym będzie rozegrany Memoriał. Po piątkowym odbiorze administracyjnym i technicznym oraz po zapoznaniu z trasą, w sobotę od południa rozegramy sekcję 1 ze startem w Wieliczce oraz odcinkami specjalnymi Podolany i Wieruszyce. Te próby sportowe będą przejeżdżane dwukrotnie, a pomiędzy pętlami załogi zameldują się w centrum Łapanowa, gdzie wyznaczyliśmy strefę tankowania i park serwisowy. Po tych dwóch pętlach stawka powróci do Wieliczki na sekcję 2 – składa się ona z dwóch wieczornych przejazdów odcinka Wieliczka Rynek, poprowadzonego pośród malowniczych zaułków staromiejskich. W niedzielę zapraszamy na sekcję 3, w której będą dwukrotnie pokonywane dwie próby. Oczywiście jedną z nich będzie uliczny wyścig Solne Miasto (ze startem przy hali sportowej i metą przy Szybie Daniłowicza), zaś drugą – po rocznej przerwie – odcinek specjalny Brzegi Logistyka. Uroczyste zakończenie zawodów nastąpi w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” – wylicza Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego.

- Bardzo przychylne recenzje, które usłyszeliśmy w minionym roku zarówno ze strony uczestników, jak i widzów, zachęciły nas, by podtrzymać zeszłoroczną formułę, a więc aby wykorzystać bardzo techniczne drogi na Pogórzu Wielickim, znane z dawnych Rajdów Polski, Rajdów Krokusów i Rajdów Krakowskich. Dlatego skomponowaliśmy trasę, która ma bardzo zróżnicowany charakter i bez wątpienia dostarczy wiele emocji zarówno zawodnikom, jak i publiczności. Całkowity dystans PLATINUM 4. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza wyniesie ok. 155 km, z czego ok. 43 km będą stanowić próby sportowe – informuje prezes Automobilklubu Krakowskiego Paweł Owczyński.

Otwarcie listy zgłoszeń nastąpi 4 marca, a termin zamknięcia to 24 marca. Organizatorzy liczą na udział około pięćdziesięciu załóg.

wszystkie wiadomości

Created & Powered by TopRally.pl