Informacje

2017-04-01 22:42
PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – wyniki soboty
Do pierwszego dnia memoriałowych zmagań wystartowało dwadzieścia załóg. W sobotnim programie były dwa przejazdy odcinka specjalnego Brzegi (każdy po 4,64 km). OS Brzegi 1 zakończył się zwycięstwem Andrzeja Szepieńca i Jarosława Zawadzkiego (Mitsubishi Lancer Evo IX), którzy o 1,4 s. wyprzedzili Mateusza Lisowskiego i Dariusza Burkata (Ford Festa Proto) oraz Waldemara Kluzę i Daniela Stawarskiego (Ford Fiesta).

Na drugim przejeździe tej samej próby Lisowski o 3,2 s wyprzedził Szepieńca, zaś Kluza stracił 3,5 s. Tak więc po pierwszej sekcji rajdu na prowadzeniu był Lisowski, który w porównaniu z OS1 poprawił się o 2.9 s. Z kolei Szepieniec popełnił drobne błędy, narzekał też na zbyt krótką skrzynię biegów, przez co na długich prostych dochodziło do odcięcia obrotów silnika. Ostatecznie Szepieniec po OS2 tracił do lidera 1,8 s, zaś Kluza – 3,5 s. Taka sama jak w generalce była kolejność w klasie 3. W kl. 2 prowadzili Radosław i Rafał Ćwięczkowie (Honda Civic TypeR), zaś w kl. 1 – Marek Bugajski i Adam Gładysz (Citroen C2-R2 MAX).

Do wieczornej sekcji drugiej wystartowało 16 załóg, które dwukrotnie przejechały OS Wieliczka Rynek (1,8 km). Do memoriałowych zmagań dołączyli też uczestnicy pierwszej rundy MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (25 załóg plus 5 bez pomiaru czasu). Pierwszy przejazd wielickiej próby wygrał Szepieniec o 0,4 s przed Filipem Nivette i Kamilem Hellerem (Ford Fiesta), a trzeci (ze stratą 0,5 s) był Kluza. Liderujący przed tym oesem Lisowski stracił aż 9,5 s i spadł na trzecie miejsce (za Szepieńcem i Kluzą).

Z kolei na OS Wieliczka Rynek 2 najlepszy czas uzyskali Damian Łata i Michał Grudziński, o 0,1 s szybsi od Nivette’a i o 0,2 od Kluzy. Lisowski był czwarty (-0,3 s), zaś wynik Szepieńca obciążyły 2 s kary za potrącenie beczki. Na koniec dnia w łącznej punktacji przewodził Kluza, Szepieniec miał 2,3 s straty, a trzeci Lisowski – 5,6 s. W klasie 2 nadal prowadzili Ćwięczkowie, a w kl. 1 – Bugajski.

W kategorii MOTUL HRSMP po dwóch sobotnich próbach na czele klasyfikacji są Krzysztof i Mateusz Głowalowie (Mazda 323) przed Robertem Lutym i Dariuszem Gurdziołkiem (Subaru Legacy) oraz Arkadiuszem Kulą i Jarosławem Janaszem (BMW E30 M3).

W programie niedzieli są trzy przejazdy próby Brzegi-Jeziora (po 6,61 km)

Szczegółowe informacje, w tym wyniki on line, są dostępne na klubowej stronie organizatora www.automobilklub.krakow.pl i na stronie PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza www.superos.pl.
wszystkie wiadomości

Created & Powered by TopRally.pl