Informacje

2017-03-27 12:17
Listy zgłoszeń na Memoriał opublikowane!
- W nadchodzący weekend w Wieliczce i jej okolicach zostanie rozegrany PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Te zawody oznaczają inaugurację tegorocznego ogólnopolskiego sezonu rajdowego – zapowiada Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor imprezy.

- W ramach naszych zawodów odbędzie się także pierwsza runda MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sumie otrzymaliśmy 53 zgłoszeń i to stanowi absolutny rekord w historii rozgrywanych od roku 2007 Memoriałów Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – uzupełnia Małgorzata Dybczyk, wicedyrektor imprezy do spraw sportowych.

- Listy zgłoszeń do obu konkurencji Memoriału zostały oficjalnie opublikowane - uzupełnia wicedyrektor do spraw organizacyjnych, Andrzej Garycki.

Nieco uprzedzając fakty możemy podać, że na tych listach jest sporo atrakcji, bo zgłoszenia złożyli zawodnicy nie tylko z czołówki rajdowej, ale także najlepsi kierowcy wyścigów górskich. Na wielickich trasach ma pojawić się m.in. Filip Nivette, który do tej pory jeszcze nie startował w Memoriale. Ujrzymy też Sebastiana Frycza. Będzie również grupa czołowych kierowców Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski z Andrzejem Szepieńcem, Waldemarem Kluzą, Szymonem Piękosiem, Radosławem Ćwięczkiem czy Konradem Bielą. Nie zabraknie również wieliczanina Mateusza Lisowskiego, memoriałowego zwycięzcy sprzed roku. Bez wątpienia ogromną atrakcją dla widzów będzie startujący poza konkurencją Maciej Kot, złoty medalista Mistrzostw Świata w Lahti w drużynowym konkursie skoków i członek ekipy, która zdobyła w sezonie 2016/2017 Puchar Narodów.

W gronie uczestników MOTUL HRSMP nestorami są Andrzej „Śruba” Wodziński (w przeszłości dwukrotny M.P.) i Marek Pawłowski (ma w dorobku pięć mistrzowskich szarf). Pojadą w Alfie Romeo Junior z rocznika 1971.
wszystkie wiadomości

Created & Powered by TopRally.pl