Informacje

2017-03-10 20:45
Platinum Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce
Termin składania zgłoszeń do PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (Wieliczka, 31 marca – 2 kwietnia) upłynie 19 marca – przypomina Małgorzata Dybczyk, która z ramienia Automobilklubu Krakowskiego pełni funkcję wicedyrektora zawodów do spraw sportowych.

Oficjalna lista zgłoszeń zostanie opublikowana 27 marca, a organizatorzy nie tają, że liczą na udział załóg z krajowej czołówki.

Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor zawodów dodaje z satysfakcją, że impreza zyskała poważnego sponsora tytularnego. – Podpisaliśmy umowę ze spółką Orlen Oil, stąd na początku oficjalnej nazwy tegorocznej edycji pojawiła się marka orlenowskich olejów Platinum. Jesteśmy radzi tym bardziej, że to oznacza powrót do sytuacji z minionych lat, bo w pierwszych rocznikach Memoriału również współpracowaliśmy blisko z Orlen Oil.

W porównaniu z minionymi latami znacznie wydłużył się całkowity dystans zawodów – teraz wynosi 113,12 km, a blisko jedną trzecią stanowią próby sportowe (32,65 km). Zrezygnowano z niedzielnego wyścigu ulicznego, od którego w 2007 roku zaczynała się historia Memoriału; idzie o to, aby nie utrudniać życia mieszkańców ani nie komplikować ruchu turystycznego w najbliższym otoczeniu Kopalni Soli Wieliczka. Za to już drugi rok z rzędu do dyspozycji jest układ drogowy, zbudowany z myślą o ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży na Polach Miłosierdzia w pobliskich Brzegach. Tam będzie rozegranych pięć odcinków specjalnych, skonfigurowanych w dwóch odmiennych wariantach. Równolegle z PLATINUM Rajdem Memoriałem Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza zostanie rozegrana inauguracyjna runda nowego cyklu – MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załogi w „historykach” będą mieć program nieco skrócony w porównaniu z głównym Memoriałem.

Organizatorzy bardzo wysoko oceniają współpracę z władzami samorządowymi miasta i gminy Wieliczka, powiatu wielickiego oraz instytucji i przedsiębiorstw z tego terenu.
wszystkie wiadomości

Created & Powered by TopRally.pl