Informacje

2017-03-04 21:07
Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce
Tegoroczny Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odbędzie się w Wieliczce w terminie 31 marca – 2 kwietnia. Organizatorem jest Automobilklub Krakowski (do którego przez cały okres swojej sportowej kariery należał niezapomniany Janusz Kulig), a najważniejszymi partnerami są Urząd Miasta i Gminy oraz Starostwo Powiatowe w Wieliczce.

- Termin został zmieniony w stosunku do pierwotnie planowanego, bowiem zmienił się kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski; nie ma w nim Rajdu Arłamów i wobec tego wykorzystaliśmy zarezerwowany dla niego termin – wyjaśnia Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor wielickich zawodów. W dużej mierze zmienił się format zawodów. Znacznie wydłużył się ich całkowity dystans (113,12 km), a blisko jedną trzecią stanowią próby sportowe (32,65 km). Wcześniejsze edycje były bardziej superoesami, teraz poszliśmy w kierunku pełnokrwistych rajdów!

- Na piątek 31 marca wyznaczyliśmy odbiór administracyjny i badanie kontrolne oraz otwarcie parku serwisowego na dawnym dworcu autobusowym przy ul. Dembowskiego. W sobotę 1 kwietnia o godz. 8 zacznie się zorganizowane zapoznanie z trasą, zaś od godz. 10:45 uczestnicy będą startować sprzed hali sportowej Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego „Solne Miasto”, które jest ważnym partnerem Memoriału (tam będzie biuro zawodów i biuro prasowe, tam też w niedzielę 2 kwietnia odbędzie się ceremonia rozdania nagród). Pół godziny po starcie rozpoczną się dwa przejazdy odcinka specjalnego Brzegi (4,61 km), zaś od godz. 19 załogi będą dwukrotnie pokonywać próbę Wieliczka Rynek (1,80 km), poprowadzoną przez malownicze zaułki staromiejskie. W niedzielę 2 kwietnia od godz. 10:29 trzy przejazdy odcinka Brzegi-Jeziora (6,61 km) – wylicza Andrzej Garycki, wicedyrektor Memoriału do spraw organizacyjnych.

- Zrezygnowaliśmy z niedzielnego wyścigu ulicznego, od którego zaczynała się historia Memoriału w roku 2007 – po prostu nie chcemy komplikować życia mieszkańców ani ruchu turystycznego w najbliższym otoczeniu Kopalni Soli Wieliczka. Za to drugi rok z rzędu mamy do dyspozycji nowy układ drogowy, stworzony z myślą o ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży na Polach Miłosierdzia w pobliskich Brzegach; właśnie tam ulokowaliśmy pięć odcinków specjalnych, skonfigurowanych w dwóch różnych wersjach. Równolegle z Rajdem Memoriałem Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza zostanie rozegrana inauguracyjna runda nowego cyklu – Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (o programie nieco skróconym w porównaniu z głównym Memoriałem) – uzupełnia Paweł Owczyński.

Organizatorzy bardzo wysoko oceniają współpracę z władzami samorządowymi miasta i gminy Wieliczka, powiatu wielickiego oraz instytucji i przedsiębiorstw z tego terenu – dodaje Andrzej Garycki.
wszystkie wiadomości

Created & Powered by TopRally.pl